نکات مهم خرید عسل

نکات مهم خرید عسل | فوت و فن شناخت

نکات مهم خرید عسل را با توجه به تجربیاتی که در این زمینه داشته ام سعی کردم در این مطلب برایتان بنویسم، تا شما دوست عزیز با خواندن این راهنما، تمام فوت و فن خرید و فروش عسل را بدانید و برای همیشه خیالتان از بابت نحوه خرید عسل راحت باشد، از هر کجا که بخواهید عسل طبیعی تهیه کنید و سرتان کلاه نرود!

خلاصه آنچه درباره خرید عسل باید بدانی!

جمله ای از مشتری ها شنیدم که واقعا حرف جالبی بود، گفت : برای خرید عسل طبیعی، عسل را نشناسید، عسل فروش را بشناسید!

شما اگر زنبوردار با وجدانی سراغ دارید قطعا اولین و مطمئن ترین راهکار برای خرید عسل طبیعی همین مورد است، یعنی خرید از زنبوردار مطمئن! دلیل این حرف این است که هر چقدر در زمینه عسل تخصص داشته باشید باز هم احتمال دارد نتوانید عسل طبیعی را شناسایی کنید. و در تشخیص عسل طبیعی مشکل خواهید داشت.

با این حال من تمام نکات مهم خرید عسل طبیعی را بیان می کنم و با تمام تجربیات چندین ساله ای که در این زمینه دارم به شما کمک خواهم کرد تا خرید بهتری داشته باشید. و اگر بخواهید از یک فروشگاه اینترنتی یا مرکز خرید، عسل طبیعی تهیه کنید نحوه ی خرید عسل را بلد باشید، مثل یک فرد حرفه ای رفتار کنید و با ریسک کمتری خریدتان را انجام دهید.

آیا از ظاهر عسل می توان عسل خوب را شناخت؟

با خصوصیات ظاهری عسل مثل غلظت، رنگ، بو، طعم و … تا حدودی می توان به کیفیت عسل پی برد؛ ولی به خاطر اینکه سودجویان و متقلبان از شما حرفه ای تر هستند  با این خصوصیات به طور قطع نمی توانید عسل طبیعی را از عسل تقلبی تشخیص بدهید.

درباره ی خصوصیات ظاهری عسل، کمی توضیح می دهم. چون نکات مهم خرید عسل مسائل دیگری است که در ادامه درباره روش قطعی و مطمئنی که زنبورداران با سابقه از این روش استفاده می کنند. به شما خواهم گفت تا راهنمای خوبی برای خرید عسل باشد.

غلظت عسل

غلظت عسل نشان دهنده رطوبت پایین عسل است و این می تواند نشانه خوبی برای عسل باشد. چون عسل های کوهستانی که در مناطق بکر تولید می شود رطوبت پایین تری دارند و امکان تخمیر و ترش شدنشان خیلی کمتر است و ماندگاری این نوع عسل بسیار بالاست.

رنگ عسل

به هیچ وجه رنگ عسل ملاک کیفیت یا تشخیص عسل نیست. پس به طور کلی موقع خرید عسل از فروشنده درباره چرایی رنگ عسل سوال نپرسید چون با این سوالتان مشخص می شود که شما از عسل چیزی نمی دانید.

رنگ عسل های مناطق مختلف با هم متفاوت است و این به نوع گلها بستگی دارد. مثلا عسل طبیعی کُنار که از شکوفه های درخت کنار توسط زنبور تولید می شود رنگ عقیقی و قرمز دارد و رنگ عسل طبیعی گون کوهستانی رنگ زرد و روشن تری دارد.

رایحه و بوی عسل

عسل طبیعی رایحه و بوی خوشایندی دارد و البته رایحه ی هر عسل تک گلی متفاوتی است. مثلا رایحه عسل گون با عسل زیرفون کاملا فرق می کند؛ در حالی که عسل های تغذیه ای بوی ناخوشایند و شکر دارند.

با این حال بوی عسل نیز به هیچ وجه دلیل بر کیفیت و تشخیص عسل طبیعی نیست. زیرا ممکنه عسل تغذیه ای باشه ولی متقلبان با اسانس عسل رو خوش عطر کرده باشند.

طعم عسل

طعم عسل طبیعی، با عسل تغذیه ای کاملا متفاوت است، اما با قطعیت نمی توان گفت هر عسل خوش طعمی حتما طبیعی است. بلکه بر عکس این حرف درست تر خواهد بود. و در نتیجه عسلی که طبیعی باشد صد در صد خوش طعم است.

دلیلش هم این است که افراد سودجو و متقلب می توانند با اسانس، طعم عسل تقلبی را تغییر دهند. پس به طعم عسل هم برای تشخیص عسل طبیعی نمی توان کاملا اعتماد کرد. پس چاره چیست؟

تنها راه مطمئن تشخیص عسل طبیعی!

فقط یک روش وجود داره که به شما کمک می کنه تا عسل طبیعی رو از عسل تقلبی تشخیص بدید. و اون آزمایش عسل توی آزمایشگاه مواد غذایی و خرید از زنبوردار معتمد هست.

ما در مجموعه عسل عصاره به شما اطمینان میدیم که عسلی که از ما می خرید کاملا طبیعی و اصل هست. ما سفارش شما رو در بسته بندی مطمئن و ارسال رایگان درب منزل، تحویل میدیم.

برای بازدید و خرید انواع عسل های طبیعی می تونید به فروشگاه اینترنتی سایت عسل عصاره سر بزنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ عسل عصاره
ارسال پیام به واتساپ