آبلیمو و عسل برای سرماخوردگی | طبیعی و ارزان

لیمو عسل سرماخوردگی

آبلیمو و عسل برای سرماخوردگی یکی از راه های طبیعی درمان سرماخوردگی است. آبلیمو و عسل نیاز بدن برای داروهای شیمیایی را از بین می برد، ویتامین C موجود در لیمو در سالم ماندن سیستم ایمنی بدن شما نقش دارد. همچنین عسل یکی از قدیمی ترین غذا های جهان است که از هزاران سال قبل، به عنوان غذا و دارو استفاده می شده است. عسل با خاصیت ضدعفونی کنندگی که دارد می‌تواند تسکینی برای سرفه و درمانی جهت گلو درد باشد.

ترکیب آبلیمو و عسل ترکیب فوق العاده ای است تا سرما خوردگی را از شما دور کند. تهیه معجون عسل و لیمو برای سرماخوردگی یک داروی طبیعی است و خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که به بدن شما در مبارزه با سرماخوردگی کمک می کند.

فواید استفاده ازآبلیمو و عسل در درمان سرماخوردگی

آبلیمو و عسل برای سرماخوردگی درمانی موثر و التیام بخش است. عسل طبیعی با ایجاد یک غشای محافظتی در گلو تسکینی برای درد و عفونت گلو می باشد. هردو ضد ویروس و ضد باکتری هستند.

لیمو ترش با ضد عفونی کردن بدن باعث کاهش التهاب می شود و به مبارزه با عفونت کمک می کند. درمان سرماخوردگی با عسل و لیمو ترش درمانی سنتی است، لیمو با داشتن ویتامین C به تحریک تولید گلبول های سفید کمک می کند تا سیستم ایمنی بدن را افزایش دهد. وقتی یک آنتی اکسیدان فوق العاده به نام عسل در کنار لیمو ترش قرار گیرد با یک معجون بی نظیر مواجه می شویم.

ترکیب عسل و آبلیمو معجونی برای سرماخوردگی

معجون عسل و لیمو برای سرماخوردگی معجونی فوق العاده و طبیعی برای التیام گلو درد و سرفه های مزمن است که موجب حفظ شما از سرماخوردگی می شود.

تهیه معجون لیمو و عسل

یک ظرف شیشه ای درب دار را بشورید و استریل کنید.

چند عدد لیموی تازه را با آب سرد بشویید و خشک کنید.

سر و ته لیمو ها را برش زده و جدا کنید.

لیمو ها را به شکل حلقه حلقه برش بزنید.

تمام هسته های لیمو را خارج کنید.

یک لایه لیمو های حلقه شده و یک قاشق سرپر عسل را داخل ظرف بریزید.

این پروسه را ادامه دهید و لایه آخر را عسل بریزید.

درب ظرف را محکم ببندید به مدت 10 روز در آشپزخانه زیر نور خورشید قرار دهید.

بعد از 10 روز درب ظرف را باز کنید و محتوای داخل ظرف را هم بزنید و درب ظرف را مجددا ببندید و در یخچال قرار دهید.

بعد از یک ماه که در یخچال ماند آب می اندازد و معجون آماده است.

توجه داشته باشید هنگام مصرف معجون حتما باید در یخچال نگهداری شود.

برای جلوگیری از کپک زدن لیمو باید از ورود هوا به داخل ظرف جلوگیری شود. می توانید دور تا دور درب ظرف را با چسب نواری محکم کنید و در زمان مصرف درب را باز کنید.

تهیه آبلیمو عسلی

یک لیوان آب را جوشانده و پس از ولرم شدن یک قاشق چای خوری عسل خام و مقداری آب لیمو را به آن اضافه می کنید. توصیه می شود که از آب داغ استفاده نکنید. عسل در آبی که بیش از اندازه داغ است خاصیت خود را از دست می دهد.

جمع بندی:

آبلیمو و عسل برای سرماخوردگی موجب التیام گلودرد و سرفه می شود. درمان سرماخوردگی با عسل و لیمو ترش که هردو خاصیت ضد میکروبی دارند میکروب و عفونت های بدن را از بین می برند.

استفاده از ترکیب عسل طبیعی ولیمو تازه معجزه آسا ترین ترکیب عسل محسوب می شود که سیستم ایمنی بدن را تقویت و از بروز سرماخوردگی جلوگیری می کند.

عسل عصاره
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *