بهترین زمان مصرف عسل برای درمان معده درد

زمان مصرف عسل برای معده

مصرف عسل برای درمان معده و درمان مشکلات گوارشی بسیار مهم است. اگر مشکلات معده دارید مصرف روزانه عسل را در برنامه غذایی خود قرار دهید. مصرف به موقع و منظم آن به درمان مشکلات معده به خوبی کمک می کند. تنظیم آنزیم های معده از جمله خواص عسل طبیعی و با کیفیت است. عسل طبیعی با کاهش اسید معده نقش بسیار مهمی در پیشگیری و درمان معده درد دارد. عسل با خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد آنزیم هایی به معده اضافه می کند که باعث شرایط متعادل برای آن است.

همین ابتدا بگویم خوردن عسل ناشتا برای معده بهترین زمان برای استفاده است؛ اما نکات مهم دیگری هم است که با دانستن آن ها می توانیم بیشترین استفاده را از خواص عسل طبیعی داشته باشم.

چه نوع عسل برای درمان معده مناسبه؟

همانطور که زمان مصرف عسل برای معده درد مهم است؛ نوع عسل مورد استفاده به مراتب مهم و حیاتی است. خیلی رک و پوست کنده بگویم: عسل های سوپرمارکتی که حرارت دیده و پاستوریزه شده اند به هیچ وجه برای درمان معده با عسل نمی تواند مورد مناسبی باشد.

عسل طبیعی و محلی که خام و حرارت ندیده اند به دلیل دارا بودن خاصیت آنتی اکسیدانی، به مشکلات معده و گوارش کمک می کند و از بین عسل های طبیعی که هر کدام خاصیت منحصربفردی دارند؛ عسل طبیعی گون به دلیل اینکه این گیاه در مناطق کوهستانی و بکر رشد می کند و رطوبت پایینی که این عسل دارد برای درمان معده بسیار مناسب است.

حتما می پرسید پس چاره چیست؟ اگر عسل های فروشگاهی فاقد خواص مورد نظر است پس از کجا عسل های طبیعی و محلی تهیه کنیم؟ خیالتان آسوده ما جمعی از جوانان و زنبورداران استان اردبیل این امکان را فراهم کردیم تا شما عزیزان از هر کجای ایران که باشید در کمتر از یک دقیقه عسل طبیعی سفارش دهید و درب منزلتان تحویل بگیرید. برای اینکه مشاهده محصولات روی کلمه خرید عسل طبیعی ضربه بزنید.

تاثیر استفاده از عسل به هنگام صبح

شاید تا به حال یکی دو مورد از فواید عسل شنیده اید اما آیا درباره فواید عسل با شکم خالی چیزی میدانید. خوردن عسل با معده خالی به هضم غذا کمک می کند و عملکرد معده را بهتر می کند. مصرف عسل به هنگام صبح نه تنها معده رو پاکسازی و تقویت می کند، بلکه فعال شدن روده بزرگ کمک می کنه و در نتیجه معده در هضم غذاها به درستی کار می کند؛ همچنین تجمع سموم در روده ها را از بین می برد و از یبوست جلوگیری می کند بنابراین با مصرف عسل طبیعی سیستم گوارش سالمی خواهیم داشت.

بهترین زمان برای خوردن عسل طبیعی برای درمان معده به صورت ناشتا و با شکم خالی است. زیرا در اینصورت بیشترین اثر گذاری را می تواند داشته باشد.

خوردن عسل قبل از خواب برای معده چه تاثیری دارد؟

با اینکه بهترین زمان برای مصرف عسل برای بهبود معده به صورت ناشتا است ولی فواید خوردن عسل قبل از خواب را دست کم نگیرید. در هنگام خواب، بدن قادر به دریافت آب نیست و منجر به کم آبی بدن می شود. استفاده همزمان از آب و مصرف عسل با معده خالی سطح هیدراتاسیون شما را حفظ می کند؛ تا در هنگام خواب بدن فعالیت بسیار خوبی داشته باشد.

عسل طبیعی دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بالا و خواص ضد التهابی است که برای مبارزه با عفونت ها بسیار مفید و موثر است؛ توصیه می کنیم با مصرف یک قاشق غذاخوری عسل قبل از خواب از عفونت های که در گلو ایجاد می شود جلوگیری کنید و در صورتی که دچار سرماخوردگی شده اید با خوردن عسل درد گلو رو کاهش دهید. همچنین، عسل یک آنتی بیوتیک خوب است که می تواند با هر گونه باکتری که در گلو و معده شما وجود دارد، مبارزه کند.

آیا مصرف عسل برای معده ضرری هم دارد؟

وجود یک نوع باکتری در ترکیبات عسل طبیعی ممکن است برای معده کودکان مشکل ساز باشد به همین خاطر مصرف عسل برای کودکان زیر یک سال بشدت می تواند مضر باشد. اما معده بزرگسالان این نوع باکتری را کاملا کنترل می کند.

از آنجایی که عسل طبیعی برای کودکان زیر یک سال منع مصرف دارد؛ برخی از خانم های باردار از مصرف عسل پرهیز می کنند تا به جنین داخل شکمشان با خوردن عسل آسیبی وارد نشود ما در یک پست جداگانه ای این مطلب را کاملا بررسی کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: آیا عسل در بارداری بی خطر است؟

عسل عصاره
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *