زمان و نحوه مصرف ژل رویال برای کودکان | مقدار + طریقه استفاده

ساعت و نحوه مصرف ژل رویال برای کودکان

تاثیرات مفید ژل رویال برای کودکان ثابت شده است. اطلاع از زمان و نحوه مصرف ژل رویال برای کودکان می تواند در استفاده بهینه و موثرتر این ماده معجزه گر بسیار مفید باشد.

ژل رویال یک مکمل غذایی بسیار غنی برای کودکان در حال رشد است که اگر به روش درستی مورد استفاده قرار گیرد، می تواند فواید زیاد به همراه داشته باشد. زمان درست مصرف ژل رویال برای کودکان از سن 8 سالگی می باشد.

مقدار مجاز و طریقه مصرف ژل رویال در کودکان چقدر است؟

مصرف ژل رویال برای کودکان نتایج بسیار مثبتی در بهبود عملکرد مغز و تقویت مغز، رشد و استحکام استخوان ها و تقویت سیستم ایمنی بدن او در مقابل بیماری ها دارد. این مکمل طبیعی طبیعت برای کم اشتهایی کودکان نیز بسیار مفید است.

بنابراین؛ آگاهی از نحوه و مقدار مصرف ژل رویال در کودکان اهمیت ویژه ای دارد تا با دانستن آن بتوانیم از این ماده ارزشمند برای تقویت هر چه بهتر و درست تر کودکانمان بهره ببریم.

مقدار مجاز ژل رویال برای کودکان چقدر است؟

مقدار مصرف ژل رویال در کودکان به طور معمول روزانه نیم گرم می باشد و اگر ژل را با عسل ترکیب کنید که به طور استاندارد 10 گرم ژل با 300 گرم عسل طبیعی مخلوط می شود. در این صورت مقدار مجاز آن برای کودکان روزانه نصف قاشق چایخوری می باشد.

طریقه استفاده از ژل رویال در برنامه غذایی کودکان

ژل رویال طعم ترش و گسی دارد و ممکن است مصرف خالص آن برای برخی از کودکان ناخوشایند باشد. بنابراین؛ آن را در شکل های مختلفی مانند شربت، کپسول و آبنبات تهیه  می کنند تا استفاده آن راحت تر باشد. یکی از بهترین نحوه مصرف ژل رویال برای کودکان مخلوط کردن آن با عسل طبیعی است. عسل ضمن حفظ خواص ژل رویال طعم ترش آن را از بین می برد.

طریقه مصرف ژل رویال برای کودکان به صورت ترکیب با عسل به این صورت می باشد که مقدار استانداردی از این دو ماده به ازای هر 500 گرم عسل 20 گرم ژل رویال ترکیب می شود و کودک مجاز است روزانه فقط نصف قاشق مرباخوری به صورت زیرزبانی میل کند.

برای مصرف ژل رویال حتما از قاشق پلاستیکی یا سرامیکی استفاده کنید؛ زیرا قاشق فلزی با ایجاد واکنش شیمیایی باعث از بین رفتن ویتامین های موجود در ژل رویال می شود.

زمان مصرف ژل رویال برای کودکان بهتر است صبح ناشتا و  قبل از خوردن صبحانه باشد و بهتر است که 30 دقیقه بعد از خوردن ژل رویال آب و غذا نخورید تا بهتر جذب بدن شود. همچنین اگر طعم آن ناخوشایند است می تواند در زمان مصرف ژل رویال برای کودکان آن را با آب میوه یا توت فرنگی هم ترکیب کنید تا ترشی آن از بین برود.

جمع بندی 

طریقه، زمان، میزان و نحوه مصرف ژل رویال برای کودکان موضوعی است که باید به آن دقت شود چرا که مصرف نادرست آن می تواند مشکلات جدی برای کودکان ایجاد کند. این ماده یک مکمل قوی به حساب می آید با آگاهی کامل و درست از طریقه مصرف ژل رویال برای کودکان می توان از خواص و فواید آن در تقویت هرچه بیشتر و بهتر کودکان بهره برد.

عسل عصاره
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *