ژل رویال برای کودک یک ساله + دو ساله | خطرات

کودک یک ساله و ژل رویال

آیا ژل رویال برای کودک یک ساله و دوساله می تواند استفاده شود؟ بیشتر مردم از فواید و خواص ژل رویال آگاه هستند؛ اما اینکه این ماده ارزشمند بتواند در رژیم غذایی کودک باشد، شاید سوال خیلی از والدین است.

ژل رویال سرشار از مواد مغذی، ویتامین ها، پروتئین ها و مواد معدنی ضروری برای بدن است. اما در مورد استفاده از ژل رویال برای کودک نکاتی وجود دارد که حتما باید رعایت کرد.

کودکان از چه سنی می توانند ژل رویال مصرف کنند؟

برای تقویت کودکان مکمل های غذایی بسیاری وجود دارد که به شدت توصیه می شوند. ژل رویال برای کودک ماده بسیار مغذی است و اگر اصولی و در زمان درست در رژیم غذایی کودکان گنجانده شود، می تواند در رشد و سلامتی آنها مفید واقع شود.

در واقع یکی از دلایلی که والدین از دادن ژل رویال برای کودک امتناع می کنند، عدم آگاهی آنها از نحوه مصرف و زمان اصولی و درست ژل رویال برای بچه ها است. آنها نمی دانند از چه سنی می توانند به بچه هایشان ژل رویال بدهند و همچنین نمی دانند چگونه و به چه مقدار از آن در برنامه تغذیه ای کودکانشان استفاده کنند.

آیا به کودک یک ساله می توان ژل رویال داد؟

ژل رویال با تمام فواید و خواصی که برای رشد و نمو کودکان شما دارد، باید اصولی و در زمان درست مصرف شود. محققان اکیدا توصیه می کنند که از مصرف ژل رویال برای کودک یک ساله شدیدا خودداری کنید، چون ژل رویال یک غذای خام است و همیشه خطر بوتولیسم ناشی از باکتری کلستریدیوم که در ژل رویال است، وجود دارد.

در برخی گزارشات استفاده از ژل رویال برای کودک یک ساله منجر به مرگ شده است.

کودکان از چه سنی می توانند ژل رویال مصرف کنند؟

ژل رویال برای کودک دو ساله و به طور کل زیر 3 سال بسیار خطرناک می باشد. ژل رویال برای بچه ها تقریبا از سن 8 سالگی، کودکانی که پا به سنین نوجوانی می گذارند، مجاز می شود. با این حال باز در مورد میزان و نحوه مصرف آن باید احتیاط هایی را رعایت کنید.

باید توجه داشته باشید به کودکان زیر 3 سال به هیچ وجه نباید ژل رویال داده شود. در واقع برای کودکان تا سن 8 سال اگر کودک بیماری خاصی ندارد که شما را مجبور به درمان با ژل رویال کند، نباید استفاده شود.

مصرف خود سرانه ی ژل رویال برای کودکان عوارض جانبی مختلفی دارد عبارت اند از:

  • واکنش های آلرژیک
  • بیش فعالی
  • اختلال در خواب
  • التهاب در پوست
  • به هم ریختگی اعصاب

جمع بندی

دادن ژل رویال به کودکان اگر در سنین درست و به روش اصولی باشد، می تواند فواید زیادی به همراه داشته باشد. ژل رویال برای کودک دو ساله و در کل برای سن زیر 3 سال به شدت می تواند خطرناک و مرگ آفرین باشد.

عسل عصاره
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *