ژل رویال برای کودکان مفید است یا مضر؟ | خواص + عوارض

ژل رویال و کودک قوی

ژل رویال برای کودکان چه فواید و عوارضی دارد؟ وقتی پای سلامت و تغذیه کودک در میان باشد والدین همیشه بهترین ها را می خواهند. با توجه به افزایش سطح آگاهی مردم از خواص ژل رویال، استفاده از آن در تغذیه کودکان یک دغدغه برای والدین است و آنها می خواهند بدانند آیا از خواص و فواید ژل رویال برای کودکان نیز می توانند بهره ببرند یا نه ؟!

استفاده از ژل رویال برای کودکان مجاز است یا نه؟

استفاده از ژل رویال برای کودکان به صورت خوراکی دغدغه بسیاری از والدین است. این ماده ارزشمند زنبور عسل غنی از مواد معدنی همچون پتاسیم، فسفر، کلسیم، منگنز، روی و آهن، انواع ویتامین ها شامل ریبوفلاوین (B2)، بیوتین (B7)، نیاسین (B3)، تیامین (B1) و اسید فولیک (B9) و پروتئین های ضروری برای سلامتی بدن است. اما آیا ژل رویال برای کودکان خوب است؟

دادن ژل رویال به کودک اگر در سن مناسب و به روش درست و اصولی باشد، می تواند فواید بی شماری برای سلامتی کودکان به همراه داشته باشد. بنابر توصیه محققان سن مجاز برای استفاده از ژل رویال برای کودکان 8 سال به بالا می باشد و از مصرف آن در نوزادان زیر سه سال به شدت باید خود داری کرد.

هشدار

ژل رویال برای کودکان زیر 3 سال به هیچ عنوان نباید استفاده شود.

برای محدوده سنی 3 تا 8 سال مگر اینکه بنابر توصیه پزشک جهت درمان بیماری خاصی مجبور باشید از ژل رویال برای کودکان استفاده کنید در غیر این صورت اکیدا توصیه می شود در این محدوده سنی از مصرف خودسرانه و بدون مشورت پزشک متخصص به هیچ وجه در تغذیه بچه ها از ژل رویال استفاده نشود.

فواید دادن ژل رویال به کودکان چیست؟

پروتئین ها، کربوهیدرات ها، چربی ها، اسیدهای آمینه، انواع ویتامین ها و مواد معدنی همگی در ژل رویال وجود دارند. همه این ها به کودک شما رشد سالمی می بخشد. همچنین ژل رویال دارای 8 اسید آمینه مهم و ضروری است که بدن قادر به تولید آن نیست.

در واقع ژل رویال عسل برای کودکان یکی از مفیدترین مکمل های روزانه فوق العاده قوی برای تغذیه آنها به شمار می رود. ژل رویال اثرات مقوی، محرک و متعادل کننده برای سیستم عصبی کودکان دارد و می تواند انرژی دو چندانی را برای کودکان و نوجوانان که در سن رشد و فعالیت مدرسه به ویژه ایام امتحانات و فعالیت های ورزشی فراهم کند.

ژل رویال در شادابی، افزایش و حفظ انرژی کودک، جوان سازی سلولی و سلامت عمومی کودک بسیار موثر است. اگر در خانه کودک 8 ساله و 8 به بالا دارید و از خواص ژل رویال برای کودکان بی اطلاع هستید، توصیه می کنیم مطلب زیر را با دقت بخوانید.

ژل رویال سیستم ایمنی کودکان را تقویت می کند

یکی از مهمترین فواید ژل رویال برای کودکان، تقویت سیستم ایمنی بدن است. همانطور که می دانید سیستم ایمنی ضعیف می تواند خطرات زیادی را برای کودک داشته باشد. در کودکان، بیماری های ویروسی و عفونتی رایج است و به طور متوسط کودکان هر ساله 6 تا 12 نوع آنفلونزای تنفسی دارند.

30-50 درصد کودکان در طول سال دچار بیماری های ویروسی و میکروبی می شوند که ممکن است منجر به ذات الریه، سرماخوردگی و سینوزیت شود. همه اینها به توانایی سیستم ایمنی بدن در دفاع از خود و مبارزه با ویروس ها و میکروب ها دارد.

از خواص ژل رویال برای کودکان توانا کردن بدن کودک علیه ویروس ها، مبارزه و پیشگیری از بیماری ها می باشد.

ژل رویال به رشد و استحکام استخوان کودکان کمک می کند

در ترکیبات ژل رویال ویتامین B12 و همچنین کلسیم وجود دارد که هر دو در درمان و پیشگیری پوکی استخوان بسیار مفید می باشند. ژل رویال به استحکام استخوان بندی کودکان کمک می کند. بودن این ماده مقوی در تغذیه کودک منجر به افزایش جذب کلسیم در بدن آنها می شود.

این ماده سرشار از آنتی اکسیدان، انواع ویتامین ها، کلسیم و فسفر می باشد که باعث قوی شدن عضلات، رشد ماهیچه ها و استحکام استخوان های و افزایش قد کودک می شود.

ژل رویال عملکرد مغز و حافظه کودکان را بهبود می بخشد

احتمالا مهمترین نقش ژل رویال برای رشد کودکان، کمک به رشد سلول های عصبی او باشد. ژل رویال به طور مستقیم در تشکیل سلول های عصبی نقش دارد. ژل رویال عسل برای کودکان به رشد و تقویت حافظه، افزایش تمرکز و همچنین به بهبود ارتباطات او کمک شایانی می کند.

بنابراین؛ از خواص ژل رویال برای رشد کودکان این است که مانع از بین رفتن سلول های مغزی شده و از بیماری های عصبی پیشگیری کرده و عملکرد سلول های عصبی را بهبود می دهد و قدرت یادگیری کودک را افزایش می دهد.

تمامی خواص و فواید ذکر شده فقط در مورد ژل رویال تازه و خالص می باشد که بعد از برداشت در فریز نگهداری شده و خواص آن کاملا حفظ شده است.

عوارض مصرف ژل رویال برای کودکان چیست؟

آیا ژل رویال برای کودکان ضرر دارد؟ اگر چه مصرف ژل رویال برای کودکان خوب است اما مانند هر مکمل غذایی دیگر، ژل رویال نیز ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد.

عوارض ژل رویال برای کودکان به واکنش های آلرژیک آنها بستگی دارد. اگر کودک به ژل رویال آلرژی دارد از مصرف آن به طور جد خودداری کنید. برخی از عوارض جانبی ژل رویال برای کودکان که تهدیدی برای سلامتی آنها می باشد عبارتند از تورم گلو، حساسیت و درد معده.

برای پیشگیری از عوارض ژل رویال در کودکان حتما از ژل رویال تازه برداشت شده و ارگانیک استفاده کنید.

جمع بندی 

نکته بسیار مهمی که والدین در هنگام دادن ژل رویال به کودک خود باید توجه ویژه ای داشته باشند، سن کودک می باشد و اینکه آیا ژل رویال برای کودکان ضرر دارد، باید بگوییم خواص ژل رویال برای کودکان خوب است در صورتی که زمان و نحوه استفاده از آن به درستی انتخاب شود. در غیر اینصورت می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد.

عسل عصاره
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *