طعم ژل رویال اصل چیست | مزه آن چگونه است؟

ژل رویال

طعم ژل رویال اصل چیست؟ شاید انتظار داشته باشید چون ژل رویال یکی از محصولات زنبور عسل است حتما طعم آن شبیه عسل و شیرین باشد. باید بگویم خیر!!! بر عکس عسل، طعم ژل رویال به طور طبیعی گس و کمی ترش است. ژل رویال تازه؛ طعم و مزه منحصر به فردی دارد؛ اگر طعم آن برایتان خوشایند نباشد، برای از بین رفتن تلخی آن توصیه می کنیم با عسل طبیعی ترکیب کنید.

چرا دانستن طعم و مزه اصلی ژل رویال مهم است؟

چرا باید بدانیم طعم ژل رویال چگونه است؟ آگاهی از طعم اصلی ژل رویال می تواند در تشخیص طبیعی و تقلبی بودن آن کمک کند. در حقیقت طعم و مزه ژل رویال یکی از راه های تشخیص طبیعی بودن آن است و اگر شما طعم اصلی ژل رویال را بدانید در هنگام خرید می توانید اصلی یا تقلبی بودن آن را به راحتی تشخیص بدهید.

ژل رویال اصل باید چگونه طعمی داشته باشد؟

طعم مرغوب و باکیفیت این ژل کمی تند، ترش و زننده می باشد. طوری که خوردن آن به صورت زیر زبانی کمی سوزش در دهان و گلو ایجاد می کند طعم ترش آن به دلیل خاصیت اسیدی بودن آن است. پس افرادی که به صورت خالی آن را مصرف می کنند باید روزانه مقدار کمی از این ژل به اندازه یک تا سه گرم به صورت زیر زبانی مصرف کنند.

بهترین نوع ژل رویال دارای طعم و مزه تند و ترش می باشد.

برای کاهش طعم تیزی و تند آن می توانید آن را با مقدار استانداردی از عسل طبیعی و خام ترکیب کنید تا طعم تند و ترش ان با شیرینی عسل از بین برود.

عوامل موثر بر طعم ژل رویال کدام ها هستند؟

 کیفیت و ترکیبات ژل رویال یکی از عوامل تعیین کننده طعم آن می باشد. همانگونه که در مورد عسل، بسته به اینکه منبع شهد و تغذیه زنبور عسل چه نوع گل و گیاهی باشد طعم آن متفاوت است در مورد طعم ژل رویال هم شرایط آب و هوایی، منطقه برداشت و پوشش گیاهی از عوامل تاثیر گذار بر طعم اصلی ژل رویال می باشد.

خاصیت اسیدی این ژل از عوامل تاثیر گذار در طعم و مزه و بوی آن می باشد.

باید بررسی کنید که ژل رویال خرید شده با استفاده از چه نوع پوشش گیاهی تولید شده و در ترکیبات آن چه موادی وجود دارد. به دلیل تنوع در وضعیت آب و هوایی و پوشش گیاهی در مناطق مختلف ایران، عسل و ژل رویال با ترکیبات مختلفی تولید می‌شوند. همین موضوع باعث شده است تا طعم ژل رویال اصل در مناطق مختلف، متفاوت باشد.

جمع بندی 

 در این مطلب ما به بیان موضوع طعم ژل رویال چگونه است و عوامل موثر بر طعم و مزه ژل رویال پرداختیم. همان گونه که گفتیم شرایط آب و هوایی و همچنین منطقه ای که کندو ها در آن قرار دارند و گل هایی که زنبور ها از آن ها تغذیه می کنند عوامل تاثیر گذار در مزه ژل رویال است.

طعم ژل رویال اصل باید کمی تند و زننده باشد اما در مواردی که طعم آن ترش و کمی شیرین است نیز ممکن است اصل باشد اما نسبت به نوع تند آن از کیفیت پایینتری برخوردار است.

عسل عصاره
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *