عسل دیابتی اصل | بهترین نوع عسل برای دیابتی ها

بهترین عسل برای دیابتی ها

عسل دیابتی اصل به عسلی گفته می شود که میزان ساکارز آن طبق آنالیز آزمایشگاه کمتر از دو درصد باشد و مشخصات مخصوص دارد؛ در فرایند تولید عسل مناسب افراد دیابتی نباید زنبورعسل با آب و شکر تغذیه شود. تا فرد دیابتی با مصرف این نوع عسل، قند خونش افزایش پیدا نکند.

یک واقعیت درباره عسل مخصوص دیابتی ها

قبل از اینکه نوع عسل دیابتی را بیان کنم؛ باید درباره عسل دیابتی اصل توضیح مختصری بدهم و یک واقعیت را به شما بگویم. هیچ زنبورداری عسلی با عنوان عسل مخصوص دیابتی ها تولید نمی کند. پس چطور ممکن است که در بسیاری از فروشگاه ها حتی در معتبرترین فروشگاه های عسل طبیعی عسل دیابتی فروخته می شود؟!

جواب خیلی ساده است! هر نوع عسلی که در فرایند تولیدش زنبوردار دخالتی نداشته و به زنبورها آب و شکر ندهد عسل خالص برداشت می شود که حتی افراد دیابتی مجاز هستند از این نوع عسل استفاده کنند.

با این توضیح متوجه شدیم عسلی با عنوان عسل دیابتی اصل و عسل مخصوص دیابتی ها وجود ندارد. هر عسلی که که طبیعی و خالص باشد، افراد دیابتی مجاز هستند روزانه به مقدار کمی از آن میل کنند. 

اگر در گیر دیابت هستید قبل از اضافه کردن عسل در برنامه غذایی خود حتما با پزشک مشورت کنید.

چه عسلی برای افراد دیابتی مناسب است؟

افراد دیابتی از عسل های معمولی و تغذیه شده با آب و شکر نباید استفاده کنند؛ این نوع عسل ها به خاطر اینکه ساکارز بالایی دارند ممکن است قند خون را بالا ببرد و استفاده مداوم از آن برای سلامتی افرادی که قند خون بالای دارند مضر باشد. عسل مناسب برای افراد دیابتی باید در مناطق بکر و پر از گل های دارویی برداشت شود تا اثرات درمانی داشته باشد.

ماست من ترشه

از آنجایی که هیچ بقالی نمیگه ماستم من ترشه! متاسفانه در جامعه ما هر کسی ادعای فروش عسل دیابتی دارد که این کار دور از انصاف و انسانیت است. و در این قضیه خریداران عسل دیابتی باید بیشتر دقت داشته باشند و از مراکز معتبر عسل دیابتی اصل را تهیه کنند؛ مصرف عسل تقلبی دست ساز که به جای عسل دیابتی فروخته می شود مثل قضیه ماست ترش نیست. تهیه عسل دیابتی اصل باید با دقت بیشتری انجام شود زیرا ممکن است مصرف عسل ناخالص سلامتی افراد دیابتی را بشدت تهدید کند.

چگونه می توانم مشخصات عسل دیابتی را بشناسم؟

شناخت مشخصات عسل دیابتی از روی ظاهر عسل امکان پذیر نیست. هیچ زنبوردار ماهری از روی طعم و رنگ و غلظت عسل نمی تواند عسل مناسب برای افراد دیابتی را تشخصیص دهد. پس شما نیز نخواهید از روی مشخصات عسل دیابتی رو بشناسید!

پس راهکار چیست؟

بهترین راهکار این است که از شخص و زنبوردار مورد اعتماد عسل دیابتی اصل را تهیه کنید. زیرا زنبوردار بهتر از همه از نوع عسل خود آگاهی دارد که برای تولید عسل، از تغذیه ی کمکی استفاده کرده است یا نه! و اینکه عسل مخصوص دیابتی است یا نه.

در صورتی که محصولی که به شما فروخته اصل نباشد به راحتی می توانید محصول را برگردانید و از همه مهمتر اگر شخص مورد اعتماد شما باشد مطمئنا سلامتی شما برای او مهم است و با فروش عسل تقلبی آبروی خودش را نمی برد.

راهکار دوم چیست؟

اگر به زنبوردار مطمئن دسترسی ندارید می توانید از فروشگاه های معتبر که عسل ها برگه آزمایشگاهی دارند و می شود عسل را به راحتی آنالیز کرد خرید کنید. در ضمن حتما ضمانت نامه هم دریافت کنید تا مطمئن شوید محصولی که تهیه کردید مطابق با عسلی باشد که برگه آزمایشگاهی دارد.

چگونه عسل مخصوص افراد دیابتی تهیه کنم؟

همانطور که قبلا گفتم مشخصات عسل دیابتی را نمی توان به سادگی چشیدین و بوییدن متوجه شد. عسل مخصوص دیابتی را فقط از طریق برگه آزمایشگاه می توان تشخیص داد.

مهم ترین نکته درباره برگه آزمایشگاه این است که ساکارز عسل باید کمتر از دو درصد باشد. ساکارز تنها عامل تشخیص نیست ولی مهم ترین گزینه درباره عسل دیابتی اصل همین مورد است.

یک پیشنهاد خوب برای افراد دیابتی

در فروشگاه آنلاین عسل عصاره می توانید عسل ها را بعد از بررسی برگه آنالیز آزمایشگاه انتخاب و خرید کنید. به همراه محصولات برگه کتبی ضمانت نیز ارسال می شود تا با اطمینان کامل از خوش طعم ترین و با کیفیت ترین عسل های موجود در ایران استفاده کنید.

اکثر عسل های طبیعی موجود در فروشگاه عسل عصاره ساکارز زیر یک درصد دارند که در بهترین حالت ممکن است کاملا مناسب برای مصرف افراد دیابتی و کسانی که دنبال عسل درمانی هستند.

 

عسل عصاره
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *