پرتقال و عسل برای سرماخوردگی | خواص + طریقه مصرف

پرتقال عسل سرماخوردگی

پرتقال و عسل برای سرماخوردگی فواید بی شماری دارد که در طب سنتی هم به آن اشاره شده است. عسل مسکنی قوی برای سرماخوردگی و گلو درد می باشد که خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد. پرتقال منبع ویتامین C است و با تقویت سیستم ایمنی بدن ویروس ها و سرماخوردگی را از بدن شما دور می کند. این ترکیب به خصوص برای کودکان و افراد سالمند توصیه می‌ شود که سیستم ایمنی ضعیف تری دارند.

درمان سرماخوردگی با پرتقال و عسل درمانی موثر و التیام بخش است. عسل طبیعی با ایجاد یک غشای محافظتی در گلو تسکینی برای درد و عفونت گلو می باشد.

خاصیت استفاده از پرتقال و عسل برای سرماخوردگی

عسل ماده ای شیرین و مفید که در طب سنتی برای درمان بیماری های زیادی توصیه شده از جمله آن مسکنی برای سرماخوردگی محسوب می شود.. ضد ویروس بودن آن درمان موثری برای کم کردن التهاب گلو درد و سرفه های مزمن حاصل از سرماخوردگی است.

از خواص خوردن پرتقال می توان به خاصیت ضدعفونی کنندگی بدن اشاره کرد. وقتی به سرماخوردگی مبتلا هستید میوه‌هایی که دارای ویتامین C هستند ، می توانند به شما کمک کنند تا با ویروس‌های سرماخوردگی مقابله کنید. اثرات عفونتی که به دلیل سرماخوردگی در بدنتان ایجاد می‌شود، با کمک این میوه به مرور زمان کاهش می‌یابد و عفونت وچرکی که در گلو و ریه دارید رو به بهبود می رود.

ترکیب پرتقال و عسل برای سرماخوردگی یک ترکیب فوق العاده برای تسکین سرفه و گلو درد است.

برای سرماخوردگی بهتر است پرتقال شیرین میل کنید و از خوردن پرتقال ترش خودداری کنید.

طریقه استفاده از پرتقال و عسل برای سرماخوردگی

با گنجاندن پرتقال و عسل در برنامه غذایی خود می توانید از خواص شگفت انگیز آن در درمان سرماخوردگی و بیماری استفاده کنید.

برای درمان سرماخوردگی با پرتقال و عسل می توانید به سه روش از آن استفاده کنید.

استفاده از دمنوش پوست پرتقال و عسل برای سرماخوردگی

پوست پرتقال نیز مانند پرتقال سرشار از ویتامین C است و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. دمنوش پوست پرتقال و عسل برای سرماخوردگی خاصیتی ضد میکروبی دارد و برای سرماخوردگی موثر است. تهیه دمنوش پوست پرتقال و عسل برای سرماخوردگی روشی ساده و مفید به شرح ذیل است.

پوست پرتقال را بگیرید و خرد کنید.

یک قاشق پوست پرتقال خرد شده را داخل آب جوش بریزید.

پس از کمی ولرم شدن چند قاشق به آن عسل اضافه کنید.

دمنوش شما آماده است، می توانید میل کنید.

شربت پرتقال و عسل برای سرماخوردگی

یک ظرف شیشه ای درب دار را بشویید و خشک کنید، پرتقال را به خوبی شست و شو داده و به صورت ورقه های نازک و حلقه حلقه برش بزنید. سپس یک لایه پرتقال حلقه شده و یک قاشق سر پر عسل داخل ظرف بریزید. این پروسه را ادامه دهید تا ظرف پر شود. اجازه دهید پرتقال با عسل  به خوبی با هم مخلوط شوند و سپس میل کنید.

این معجون به تقویت ایمنی بدن کمک می کند و بدن راحت تر می تواند با میکروب ها و ویروس ها مقابله کند.

پرتقال عسلی و دارچین برای سرماخوردگی

پرتقال را پوست بگیرید و به چند قسمت تقسیم کنید و داخل ظرف صبحانه تان قرار دهید. سپس روی آن عسل را بریزید و در نهایت کمی دارچین روی آن بپاشید.
ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺵ ﺁﺯﻣﺎﯾﺶ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺭوش‌ها ﺑﺮﺍﯼ ﺑﻨﺪ ﺁﻭﺭﺩﻥ ﺳﺮﻓﻪ به خصوص ﺳﺮﻓﻪ‌ﻫﺎﯼ ﻃﻮﻻﻧﯽ است.

پرتقال عسلی و گردو برای سرماخوردگی

یک پرتقال را پوست گرفته و خرد کنید، سپس داخل ظرفی قرار دهید و مقداری عسل به آن اضافه کنید و در آخر گردوی خرد شده را هم بریزید.

توصیه می شود بجای صبحانه از آن استفاده کنید، بسیار نشاط آور و انرژی زا است. خوردن روزانه آن در برﻃﺮﻑ ﮐﺮﺩﻥ ﺧﺸﮑﯽ ﮔﻠﻮ و سرفه های مزمن اثری فوق العاده دارد.

بهترین زمان استفاده از عسل و پرتقال صبح و به صورت ناشتا است تا بدن بهتر بتواند مواد مغذی را جذب کند. همچنین باعث بهبود عملکرد روده ها شده و  سم زدایی قوی که موجب پاک سازی بدن از عفونت می شود.

جمع بندی:

در این مقاله با خواص پرتقال و عسل برای سرماخوردگی آشنا شدید. با گنجاندن آن در برنامه غذایی خود می توانید از خواص شگفت انگیز آن در درمان سرماخوردگی و بیماری استفاده کنید. عسل و پرتقال ترکیب خوشمزه و طبیعی است که می تواند سرفه های مخاطی که در اثر التهاب ایجاد می شود را تسکین دهد.

همان طور که می دانید عسل خواص فراوانی دارد که شاخص ترین آن تقویت سیستم ایمنی بدن است. همچنین پرتقال دارای پلی فنول می‌باشد که از بروز بیماری‌های ویروسی و عفونی پیشگیری می‌کند. عسل و پرتقال یک ترکیب معجزه گر برای تسکین گلو درد و عفونت های سینوسی است.

زمانی که منافذ تنفسی بدنتان دچار اختلال می شود ویتامین C با میکروب ها مقابله می کند و میتواند از منافذ ریزی که در گلو وجود دارد و سبب بروز عفونت می شود جلوگیری کند.

عسل عصاره
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *