سیر و عسل برای سرماخوردگی | خواص + نحوه مصرف

سیر و عسل سرماخوردگی

سیر و عسل برای سرماخوردگی و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر است. عسل با خاصیت ضد ویروسی و ضد التهابی که دارد می تواند سرفه ها و درد های گلو را تا حدود زیادی بهبود بخشد. سیر نیز با خاصیت ضد ویروسی که دارد می تواند داروی مناسبی برای سرماخوردگی باشد. سیر و عسل به طور جداگانه برای سرماخوردگی مفید هستند.

 اما ترکیب این دو، طول دوره سرماخوردگی را می تواند کاهش دهد. پس انتظار می رود درمان سرماخوردگی با عسل و سیر با تقویت سیستم ایمنی بدن از بروز بیماری پیشگیری کند و در صورت ابتلا طول دوره آن را کاهش دهد.

خواص استفاده از عسل و سیر برای سرماخوردگی

آیا سیر و عسل برای سرماخوردگی خوب است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که سیر ضد باکتری و ضد ویروس است و همچنین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک های زیادی می کند پس در درمان سرماخوردگی موثر است.عسل نیز دارای خواص ضد باکتری و ضد التهابی است که می تواند در درمان سرما خوردگی و سرفه و گلو درد ناشی از آن را کاهش دهد.

همان طور که می دانید سیر طعم تندی دارد و مصرف خالی آن کمی سخت است و با ترکیب عسل که آن نیز خاصیت آنتی بیوتیک قوی دارد می تواند ترکیب خوش طعمی شود که در درمان سرماخوردگی موثر باشد.

از مشخصه‌های آنتی‌بیوتیکی معجون سیر و عسل برای سرماخوردگی این است که بدن را ایمن می کند. علاوه بر این مصرف روزانه این ترکیب از رشد باکتری و ویروس جلوگیری و از سیستم ایمنی بدن محاظت می کند.

طرز تهیه و مصرف معجون عسل طبیعی و سیر تازه 

در درمان سرماخوردگی با عسل و سیر بسیار مهم است که این معجون چگونه  تهیه می شود و نحوه مصرف آن به چه صورتی است؟ این معجون را به چند روش می توان تهیه و استفاده کرد که معمولا سه نوع آن رایج است.همچنین توصیه می شود ترکیب سیر و عسل برای سرماخوردگی صبح ها خورده شود.

شربت سیر و عسل در درمان سرماخوردگی

ابتدا سیر را خرد کرده و پس از جوشاندن آن مقداری عسل را به جوشانده سیر اضافه میکنید و خوب مخلوط می کنید. شربتی غلیظ بدست می آید که می توانید هر روز چند قاشق از آن را میل کنید.

دمنوش سیر و عسل در درمان سرماخوردگی

برای تهیه دمنوش سیر و عسل چند حبه سیر را در آب جوش بیندازید و پس از دم کردن سیر ها عسل را به آن اضافه کرده و روزی سه بار نوش‌جان کنید.

روش تهیه معجون سیر و عسل در درمان سرماخوردگی چگونه است؟

برای تهیه معجون سیر و عسل برای سرماخوردگی باید سیر را پوست کنده و در یک ظرف قرار دهید و عسل را روی حبه های سیر اضافه کنید و با یک قاشق مانع ایجاد فضای خالی بین سیر و عسل شوید.

بهتر است فضای بالای ظرف را خالی بگذارید؛ سپس درب ظرف را محکم ببندید و پس از گذشت چند روز می توانید معجون را مصرف کنید و خواص فوق العاده آن را ببینید.

عسلی که استفاده می شود نباید حرارت ببیند و بهتر است از عسل طبیعی و خام استفاده شود. برای برخورداری از تمام خاصیت های این معجون باید رژیم غذایی سالم داشته باشید و  از مصرف غذاهای با چربی زیاد و غذا های ناسالم دوری کنید.

توجه داشته باشید که اگه سابقه بیماری خاصی دارید یا دارو مصرف می‌کنید معجون‌هایی که تهیه و مصرف می‌شود بهتر است با مشورت پزشک معالج باشد.

جمع بندی:

هم سیر هم عسل سرشار از موادی مغذی مانند آلیسین، ترکیبات گوگرد دار، انواع آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و ویتامین ها و… هستند که مصرف آنها می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بسیاری از بیماری ها شود.

ترکیب سیر و عسل برای سرماخوردگی علائم سرماخوردگی را کاهش می دهد. این ترکیب به مبارزه با ویروس ها کمک می کند و با تولید آنتی بادی که مسئول حفاظت از راه های هوایی شما است در درمان سرماخوردگی موثر است.

همچنین این ترکیب می تواند در درمان بیماری های عفونی و ویروسی مانند سرماخوردگی و همچنین رشد باکتری های عامل بیماری عفونتی را کند یا متوقف کند.

عسل عصاره
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *