عسل و سیاه دانه برای درمان سرماخوردگی | یک راهکار ساده و ارزان

عسل و سیاه دانه برای سرماخوردگی یکی از راهکار های موثر و ساده برای بهبود علائم سرما خوردگی  است. مصرف مرتب عسل و سیاه دانه در برنامه ی غذایی تاثیر فوق العاده ای روی تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. هم عسل و هم سیاه دانه هردو خاصیت ضد باکتری و ضد ویروسی دارند.

ترکیب عسل و سیاه دانه برای سرماخوردگی که سرشار از مواد مغذی و معدنی است به تقویت بدن کمک می کند، مخصوصا با تقویت عملکرد ریه موجب بهبود سرفه های ناشی از سرماخوردگی می شود.

خواص استفاده از عسل و سیاه دانه برای سرماخوردگی 

عسل ماده غذایی است که سرشار از ویتامین ها، آمینو اسید ها، قندها، آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد ضدمیکروبی است. هیچ نوع باکتری و میکروبی در آن قادر به رشد نیست. عسل با خواصی که دارد موجب کاهش سرفه می شود از این رو برای سرماخوردگی و مشکلات تنفسی مفید است به همین دلیل در درمان سرما خوردگی تاثیر شگفت انگیزی دارد.

همچنین سیاه دانه که حاوی فسفر، کربوهیدرات و آهن است. این ترکیبات باعث شده سیاه دانه خاصیت ضد ویروسی داشته باشد و از این رو در پیشگیری و در صورت ابتلا به سرماخوردگی می تواند علایم آن را بهبود ببخشد.

عسل و سیاه دانه برای سرماخوردگی هر کدام به طور جداگانه دارای خواص و فواید فراوانی هستند اما ترکیب عسل و سیاه دانه برای سرماخوردگی ترکیبی فوق العاده است.

تاثیر مصرف عسل و سیاه دانه برای سرماخوردگی 

خواص سیاه دانه و عسل برای سرماخوردگی بسیار زیاد است. استفاده از سیاه دانه وعسل در فصل های سرد سال برای درمان بیماری‌های ویروسی و سرماخوردگی بسیار مفید است.

افرادی که مبتلا به سرماخوردگی های پی در پی هستند و مدام سرفه می کنند؛ می توانند از خواص سیاه دانه و عسل برای سرماخوردگی خود استفاده کنند.

روش تهیه معجون عسل با سیاه دانه چگونه است؟

برای تهیه معجون سیاه دانه و عسل، در ابتدا سیاه دانه را با کمک حاون یا آسیاب به صورت نیمه پودر تبدیل کنید و سریعا با عسل ترکیب کنید؛ زیرا سیاه دانه در برابر اکسیژن هوا اکسید می شود و خاصیت خود را از دست می دهد. عسلی که برای مخلوط کردن با سیاه دانه استفاده می شود نباید حرارت ببیند و بهتر است از عسل طبیعی استفاده شود. نسبت ترکیب عسل و سیاه دانه 1 به 3 است به عنوان مثال 1 واحد پودر سیاه دانه را با 3 واحد عسل مخلوط کنید. پیشنهاد می شود معجون را به صورت تازه مصرف کنید.

طریقه مصرف سیاه دانه و عسل برای سرماخوردگی

معجون عسل و سیاه دانه مزاج گرم و خشک دارد و مصرف آن برای بیماری هایی که مرتبط با مزاج سرد و تر هستند مفید است و بهتر است در فصل های سرد سال از آن استفاده شود. توصیه می شود افرادی که خون آنها رقیق است و دارای مزاج گرم و خشک هستند در مصرف آن احتیاط کنند.

سیاه دانه با عسل برای سرماخوردگی بهتر است صبحها خورده شود. افراد بزرگسال می توانند روزانه دو الی سه قاشق از ترکیب عسل و سیاه دانه استفاده کنند و برای کودکان بالای 6 سال این مقدار به نصف قاشق می رسد.

ترکیب عسل و سیاه دانه تا سه ماه در یخچال قابل نگهداری است، اما توصیه ما این است که بیش از دو هفته نماند و به صورت تازه مصرف شود.

جمع بندی:

مخلوط سیاه دانه با عسل برای سرماخوردگی یک روش خانگی و ساده در پیشگیری از بیماری های ویروسی و سرماخوردگی است و در صورت ابتلا می تواند طول دوره آن را کاهش دهد.

همان طور که می دانید سیستم ایمنی بدن را به شدت تقویت می کند. با گنجاندن آن در برنامه غذایی می توانید از خواص شگفت انگیز آن در درمان سرماخوردگی و بیماری استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *