زنجبیل و عسل برای سرماخوردگی | دو ترکیب اثربخش

زنجبیل و عسل برای سرماخوردگی یک روش در طب سنتی برای تسکین فوری سرفه های ناشی از سرماخوردگی است. ترکیب زنجبیل و عسل تولید گلبول های سفید را افزایش و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود در واقع به بدن کمک می کند تا در مقابل سرماخوردگی مقاومت کند.

گلودرد یکی از عارضه های همیشگی سرماخوردگی است. ترکیب زنجبیل و عسل برای سرماخوردگی و بهبود گلو درد که هر دو خاصیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی دارند بسیار موثر می باشد.

اثر شگفت انگیز زنجبیل و عسل برای درمان سرماخوردگی

عسل و زنجبیل هرکدام به خودی خود دارای فواید زیادی هستند. یکی از دلایل محبوبیت عسل می تواند اثر آرام بخش آن بر گلوی تحریک شده باشد که می تواند طول دوره سرماخوردگی را کاهش دهد. عسل همچنین با نازک کردن ساختار موکوس می تواند عفونت های دستگاه تنفسی را درمان کند.

زنجبیل با خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی توانایی کشتن ویروس‌ها و عفونت‌های موجود در بدن را دارد. به این ترتیب زنجبیل و عسل برای سرماخوردگی از موثرترین روش های سنتی درمان سرماخوردگی به شمار می رود.

با مخلوط زنجبیل و عسل برای سرماخوردگی فواید آن ها دو چندان می شود.

بهتر است برای درمان سرماخوردگی از زنجبیل تازه استفاده کنید زیرا درصد بیشتری آنتی اکسیدان نسبت به زنجبیل خشک دارد.

برای بهبود سرماخوردگی از زنجبیل و عسل چگونه استفاده کنیم؟

خواص ضد باکتریایی، ضد میکروبی و ضد ویروسی عسل و دارچین به درمان سرماخوردگی ازجمله مشکلات گلو، عفونت های گلو و سرفه های مضمن کمک می کند.

برای بهره مند شدن از خواص زنجبیل و عسل برای سرماخوردگی می توانید آن را به صورت‌های مختلفی تهیه کنید که در ادامه با دو روش آن آشنا می شوید.

معجون زنجبیل و عسل

یک شیشه تمیز و درب دار را انتخاب کنید، سپس کف شیشه را از عسل پر کنید. برش های لیمو و زنجبیل را در داخل ظرف قرار داده و دوباره روی آن عسل بریزید. این پروسه را تا پر شدن شیشه ادامه دهید، درب شیشه را بسته و در داخل یخچال قرار دهید.

می توانید هر روز صبح از آن میل کنید و از خاصیت فوق العاده آن بهره ببرید.

دمنوش زنجبیل و عسل  برای رفع سرماخوردگی 

ترکیب زنجبیل و عسل برای سرماخوردگی از روش های معجزه آسا برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی است. تهیه دمنوش به شرح ذیل است:

ابتدا کتری را از آب پر کنید و بجوشانید.

ریشه زنجبیل را رنده کنید یا از پودر آن استفاده کنید.

زنجبیل را در قوری یا فلاسک بریزید. همچنین می توانید مقداری به آن آبلیمو اضافه کنید.

مقداری عسل به آن اضافه کنید.

آب جوش را داخل فلاسک یا قوری بریزید.

در آن را ببندید و پس از نیم ساعت آماده مصرف است.

جمع بندی:

استفاده از زنجبیل و عسل برای سرماخوردگی از قدیم مرسوم بوده، مصرف این ترکیب عالی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. از زنجبیل و عسل نه تنها برای کاهش علائم و شدت سرماخوردگی بلکه برای پیش گیری از ویروس ها نیز می توان استفاده کرد.

خواص زنجبیل و عسل برای سرماخوردگی و طرز تهیه معجون و دمنوش آن را بیان کردیم می توانید بدون نیاز به دارو های شیمیایی سرماخوردگی، گلودرد و سرفه خود را بهبود دهید.

عسل عصاره
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *