دارچین و عسل برای سرماخوردگی | خواص + نحوه مصرف

دارچین و عسل

دارچین و عسل برای سرماخوردگی از موثرترین و در دسترس ترین درمان ها برای کاهش علائم سرماخوردگی است. بیشتر وقت هایی که درگیر سرماخوردگی می شویم، برای در امان ماندن از عوارض داروهای شیمیایی به سراغ درمان های طبیعی و خانگی می رویم.

ترکیب عسل و دارچین یکی از ترکیباتی است که می تواند علائم سرماخوردگی و طول دوره آن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که برای درمان سرماخوردگی با عسل و دارچین بهتر است از عسل طبیعی استفاده شود.

آیا عسل و دارچین برای سرماخوردگی مفید است؟

عسل و دارچین از غنی ترین و ارزشمندترین مواد غذایی هستند؛ عسل طبیعی حاوی آنتی اکسیدان، خواص ضد باکتریایی و ضد میکروبی است که به بدن در مبارزه با سرماخوردگی و علائم آن کمک می کند. دارچین نیز دارای خواص ضد باکتری، ضد ویروسی، ضد درد و ضد التهابی قوی است و با افزایش سیستم ایمنی بدن باعث بهبود سرماخوردگی می شود.

خواص ترکیب عسل و دارچین برای سرماخوردگی

ترکیب عسل و دارچین  می تواند با ویروسی که باعث ایجاد سرماخوردگی می شود مبارزه کند و مانع انتشار آن در بدن شود. دارچین و عسل برای سرماخوردگی مانند یک مسکن عمل می کند و علائم سرماخوردگی از جمله سرفه، گلو درد و سینوزیت را کاهش می دهد.

از دیگر فواید عسل و دارچین برای سرماخوردگی می توان به کاهش تعداد و شدت سرفه، مبارزه با عفونت، بازیابی انرژی از دست رفته بدن و همچنین کاهش طول مدت سرماخوردگی اشاره کرد.

نحوه مصرف عسل و دارچین برای سرماخوردگی

تهیه دارچین و عسل برای سرماخوردگی بسیار راحت است و در کمترین زمان می توان آن را آماده کرد. پیشنهاد میکنم به محض مشاهده اولین علائم سرماخوردگی، این معجون خوشمزه و مقوی را آماده و میل نمایید.

روش تهیه عسل و دارچین برای سرماخوردگی

برای درمان سرماخوردگی با عسل و دارچین، می توانید یک چهارم قاشق چایخوری پودر دارچین را با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی ترکیب کنید و این معجون را روزانه دو تا سه بار و به مدت سه روز مصرف کنید.

ترکیب عسل و دارچین را می توانید با آب یا چای ولرم و آب میوه نیز ترکیب و میل کنید. آنتی اکسیدان و فلانوئید موجود در این ترکیب کمک می کند خواص آنتی ویروسی و آنتی باکتریایی آن فعال شود.

برای بهره مندی بیشتر از فواید عسل و دارچین برای سرماخوردگی، می توان این ترکیب را با شیر، آب لیمو و یا انواع دمنوش ها نیز مخلوط کرد.

جمع بندی

استفاده از دارچین و عسل برای سرماخوردگی همیشه مورد توجه خانواده های ایرانی و حتی سایر کشورهای آسیایی بوده است. مصرف این ترکیب خوشمزه باعث افزایش انرژی و افزایش سیستم ایمنی بدن می شود.

از این ترکیب نه تنها برای کاهش علائم و شدت سرماخوردگی بلکه برای پیش گیری از سرماخوردگی و سایر ویروس ها نیز می توان استفاده کرد.

عسل عصاره
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *