سیب و عسل سرماخوردگی

سیب و عسل برای سرماخوردگی | خواص + طرز تهیه

سیب و عسل برای سرماخوردگی از زمان های قدیم به عنوان یک روش خانگی برای تسریع در بهبود سرماخوردگی استفاده می شده است. سیب و عسل هر دو حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند و به جرات می توان گفت آب سیب و عسل برای سرماخوردگی به عنوان یک درمان موثر سرفه، گلودرد و گرفتگی صدا می باشد.

تاثیر سیب و عسل برای سرماخوردگی چگونه است؟

ترکیب سیب و عسل نوعی آنتی بیوتیک است. سیب حاوی ویتامین سی و آنتی اکسیدانی به نام کورستین می باشد که وقتی با عسل ترکیب شود می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و برای جلوگیری از سرما خوردگی بسیار مفید باشد.

همچنین سرکه سیب و عسل برای سرماخوردگی نیز بسیار موثر است در واقع سرکه سیب اثرات ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی دارد که از رشد باکتری جلوگیری می کند و حاوی پتاسیم است که باعث رقیق شدن مخاط گلو می شود.

به منظور استفاده از سرکه سیب و عسل برای سرماخوردگی، در یک لیوان آب ولرم یک قاشق چای خوری سرکه سیب و یک قاشق عسل بریزید و خوب به هم بزنید. این نوشیدنی را روزانه دوبار میل کنید؛ این یک درمان قدیمی است که می تواند سرماخوردگی و گلودرد را درمان کرده و به تخلیه سینوس ها و رها شدن از شر خلط گلو کمک شایانی کند.

برای بهبود سرماخوردگی از ترکیب سیب و عسل چگونه استفاده کنیم؟

آب سیب و عسل برای سرماخوردگی عالی است و دارای ویتامین هایی هست که به بدن در مبارزه با ویروس سرماخوردگی کمک می کند. همچنین دارای خواص ضد باکتری، ضد التهابی و ضد قارچی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و یک نوشیدنی عالی برای جلوگیری از کاهش مایعات بدن و تسکین گلودرد در هنگام سرماخوردگی است.

روش تهیه شربت سیب و عسل برای سرما خوردگی

طرز تهیه سیب و عسل برای سرماخوردگی به این صورت است که یک کیلو سیب را قطعه قطعه کرده در یک لیتر آب بپزید. بعد آن را با پارچه نازکی صاف کنید و دوباره بر روی حرارت ملایم قرار بدهید تا خوب قوام بیاید و بعد از روی حرارت بردارید و مقداری عسل داخل آن بریزید و خوب بهم بزنید.

روزانه دو تا سه قاشق از این ترکیب فوق العاده میل کنید و یا اینکه می توانید دو تا سه قاشق از این شربت را در یک لیوان آب بریزید تا رقیق شود و بعد نوش جان کنید. در واقع این ترکیب یکی از بهترین داروهای خانگی برای درمان سرفه و گرفتگی صدا می باشد.

جمع بندی 

همان طور که می دانید سیب و عسل برای سرماخوردگی بسیار مفید می باشد. در واقع سیب دارای ویتامین سی است که در بهبود علائم سرماخوردگی نقش اساسی دارد. سیب و عسل هر دو حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن از بروز بسیاری از بیماری ها در بدنمان جلوگیری می کنند.

در این مقاله ما از فواید و تاثیرات سیب و عسل برای درمان و جلوگیری از سرماخوردگی و همچنین طرز تهیه سیب و عسل برای سرماخوردگی توضیحاتی را ارائه دادیم که امیدواریم برای شما عزیزان مثمر ثمر واقع شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *