سیب و عسل برای سرماخوردگی | خواص + طرز تهیه

سیب و عسل سرماخوردگی

سیب و عسل برای سرماخوردگی از زمان های قدیم به عنوان یک روش خانگی برای تسریع در بهبود سرماخوردگی استفاده می شده است. سیب و عسل هر دو حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند و به جرات می توان گفت آب سیب و عسل برای سرماخوردگی به عنوان یک درمان موثر سرفه، گلودرد و گرفتگی صدا می باشد.

تاثیر سیب و عسل برای سرماخوردگی چگونه است؟

ترکیب سیب و عسل نوعی آنتی بیوتیک است. سیب حاوی ویتامین سی و آنتی اکسیدانی به نام کورستین می باشد که وقتی با عسل ترکیب شود می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و برای جلوگیری از سرما خوردگی بسیار مفید باشد.

همچنین سرکه سیب و عسل برای سرماخوردگی نیز بسیار موثر است در واقع سرکه سیب اثرات ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی دارد که از رشد باکتری جلوگیری می کند و حاوی پتاسیم است که باعث رقیق شدن مخاط گلو می شود.

به منظور استفاده از سرکه سیب و عسل برای سرماخوردگی، در یک لیوان آب ولرم یک قاشق چای خوری سرکه سیب و یک قاشق عسل بریزید و خوب به هم بزنید. این نوشیدنی را روزانه دوبار میل کنید؛ این یک درمان قدیمی است که می تواند سرماخوردگی و گلودرد را درمان کرده و به تخلیه سینوس ها و رها شدن از شر خلط گلو کمک شایانی کند.

برای بهبود سرماخوردگی از ترکیب سیب و عسل چگونه استفاده کنیم؟

آب سیب و عسل برای سرماخوردگی عالی است و دارای ویتامین هایی هست که به بدن در مبارزه با ویروس سرماخوردگی کمک می کند. همچنین دارای خواص ضد باکتری، ضد التهابی و ضد قارچی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و یک نوشیدنی عالی برای جلوگیری از کاهش مایعات بدن و تسکین گلودرد در هنگام سرماخوردگی است.

روش تهیه شربت سیب و عسل برای سرما خوردگی

طرز تهیه سیب و عسل برای سرماخوردگی به این صورت است که یک کیلو سیب را قطعه قطعه کرده در یک لیتر آب بپزید. بعد آن را با پارچه نازکی صاف کنید و دوباره بر روی حرارت ملایم قرار بدهید تا خوب قوام بیاید و بعد از روی حرارت بردارید و مقداری عسل داخل آن بریزید و خوب بهم بزنید.

روزانه دو تا سه قاشق از این ترکیب فوق العاده میل کنید و یا اینکه می توانید دو تا سه قاشق از این شربت را در یک لیوان آب بریزید تا رقیق شود و بعد نوش جان کنید. در واقع این ترکیب یکی از بهترین داروهای خانگی برای درمان سرفه و گرفتگی صدا می باشد.

دقت شود در تهیه ترکیب سیب و عسل از عسل ارگانیک، طبیعی و خام استفاده کنید. عسل خام به عسلی می گویند که تماما از شهد گل ها و گیاهان تغذیه شده و به هیچ وجه حرارت ندیده باشد.

جمع بندی:

همان طور که می دانید سیب و عسل برای سرماخوردگی بسیار مفید می باشد. در واقع سیب دارای ویتامین سی است که در بهبود علائم سرماخوردگی نقش اساسی دارد. سیب و عسل هر دو حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن از بروز بسیاری از بیماری ها در بدنمان جلوگیری می کنند.

افرادی که دچار سرماخوردگی و آب ریزش بینی شده اند می توانند روزانه از ترکیب سیب و عسل استفاده کنند تا باعث کنترل و دفع کنند سرماخوردگی شان شود.

در این مقاله ما از فواید و تاثیرات سیب و عسل برای درمان و جلوگیری از سرماخوردگی و همچنین طرز تهیه سیب و عسل برای سرماخوردگی توضیحاتی را ارائه دادیم که امیدواریم برای شما عزیزان مثمر ثمر واقع شود.

عسل عصاره
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *